Trasa Świętego Mikołaja – Google dla najmłodszych

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, Google przygotował coś specjalnego dla najmłodszych.  Trasa Świętego Mikołaja to platforma interaktywna z grami i zabawami edukacyjnymi dla naszych pociech. Dzieci mogą uczyć się programowania, ćwiczyć pamięć, logiczne myślenie oraz refleks, dzięki przygotowanym grom i zabawom.

„W Wiosce Świętego Mikołaja już od piętnastu lat z okazji Świąt dzieje się wiele wesołych, interaktywnych i poszerzających wiedzę rzeczy. Pod czujnym okiem Pani Mikołajowej elfy nadały wiosce odświeżony, stylowy wygląd i dołożyły zupełnie nowe treści. A dzięki nowemu systemowi ogrzewania wykorzystującemu gorące kakao, wioska nie musi już rozmrażać się przez cały grudzień – wszystkie 24 ćwiczenia będą dostępne od 4 grudnia. Teraz elfy mają więcej czasu na zabawę w Wiosce i odkrywanie jej – a Ty razem z nimi! W wiosce możesz ćwiczyć podstawowe umiejętności związane z kodowaniem, tworzyć oryginalne dzieła sztuki, poszerzać wiedzę z zakresu geografii, a także dowiedzieć się więcej o organizacjach charytatywnych takich jak Khan Academy i Code.org. Nauczyciele mogą pobrać plany lekcji, do których dołączono przewodniki wideo. Ułatwią one przekazanie uczniom podstawowych umiejętności z zakresu kodowania, połączonych z wiedzą o świątecznych tradycjach. Dostępne języki: polski, angielski, hiszpański, francuski, japoński i koreański.”

 • Kreator elfów

Kreator pozwala stworzyć w łatwy sposób własnego, animowanego elfa. Po utworzeniu elfa możemy go udostępnić znajomym lub w social media, dzięki wygenerowanemu linkowi. Dodatkową atrakcją jest możliwość zrobienia zdjęcia naszemu elfowi oraz zapisanie na naszym dysku. Poniżej krótki film ukazujący możliwości kreatora.

 • Pojedynek na pakowanie

W tej grze trzeba wykazać się refleksem, ponieważ nasi dj-e grają najlepiej, kiedy w odpowiednim momencie przyciskamy odpowiednie strzałki na naszej klawiaturze lub przyciskamy palcami na ekranie dotykowym w momencie kiedy strzałki pojawiają się w kółeczkach.

 

 • Tłumaczenia

W tej zabawie możemy tłumaczyć słowa na różne języki oraz odsłuchiwać prawidłowej wymowy. Słowa  możemy również przetłumaczyć na język elficki 😉

 • Programowanie trasy

Gra polega na zaprogramowaniu trasy elfa, którego zadaniem dotarcie jest do prezentu. Zanim jednak zaczniemy programować trasę, należy ułożyć puzzle: renifera oraz elfa.

 • Świąteczne tradycje

W tej zabawie poznajemy tradycje z całego świata związane z dniem Bożego Narodzenia

 • Pocztówki ze Świętym Mikołajem

Zabawa polegająca na zakodowaniu własnej pocztówki świątecznej. Mamy do wyboru różne kształty oraz możliwość ustawień ruchu kształtów, które następnie możemy wstawić na tło naszej wirtualnej pocztówki. Pocztówkę można udostępnić naszym bliskim przez wygenerowanie linka.

 • Podskakujące prezenty

Bardzo fajna zabawa polegająca na doprowadzeniu prezentów do worka z prezentami. Do dyspozycji mamy ruchomą taśmę oraz sprężyny, które po odpowiednim ustawieniu na planszy powodują, że nasz prezent dociera do worka z prezentami. W zależności od poziomu do którego dotrzemy, mamy więcej lub mniej taśm i sprężyn do dyspozycji.

 • Dzień w muzeum 

Świąteczna animacja dla dzieci, która znajduje się tutaj

 • Obraz Mikołaja

 Kolejny kreator, w którym możemy wykonać świąteczny obraz przy użyciu różnych dostępnych narzędzi oraz gotowych naklejek. Nasz obraz możemy zapisać w pliku JPG.

 • Kodowanie w rytmie boogie

Zabawa, która ćwiczy pamięć, w której zadaniem jest zaprogramowanie tańca naszych elfów. Najpierw elfy pokazują jakie ruchy będą wykonywane, a następnie musimy je zaprogramować tak, aby powtórzyć wcześniej pokazane ruchy.

 • Czas prezentów

Ciekawostki na temat światowych organizacji charytatywnych oraz ich działalności. Na liście znalazła się znana organizacja edukacyjna KHANACADEMY, która chce zapewnić darmową edukację na światowym poziomie – warto odwiedzić witrynę. W module tym można kolorować obrazki, a następnie udostępniać znajomym, aby również mogli zapoznać się z informacjami na temat organizacji oraz wspomóc ich działalność.

 • Spadające kulki

Gra logiczna, polegająca na doprowadzeniu kulek cukierkowych do zbiornika. Przy pomocy strzałek na klawiaturze należy przechylać ekran, aby kulki mogły dotrzeć do zbiornika, a na urządzeniach mobilnych przechylając ekran urządzenia.

 • Pingwini bieg

Gra polegająca na doprowadzeniu pingwina do mety, a w czasie drogi zebraniu jak największej ilości prezentów. Na komputerze poruszamy się strzałkami klawiatury, a na urządzeniach mobilnych przechylając ekran urządzenia.

 • Rysowanie na czas

Tensor to robot Świętego Mikołaja wykorzystujący systemy uczące się. Pomaga Mikołajowi szybko czytać listy od dzieci z całego świata. Aby pomóc Tensorowi w nauce, rysuj obrazki przedstawiające rzeczy opisywane przez wyświetlane na ekranie słowa związane ze Świętami. Tensor powie Ci co widzi, a im więcej rzeczy narysujesz, tym mądrzejszy będzie Tensor. Pomóżmy Mikołajowi jeszcze lepiej wywiązać się ze swojego zadania w te Święta!

 • Selfie Świętego Mikołaja

To zabawa polegająca na przygotowaniu Mikołaja do zdjęcia. Do dyspozycji mamy golarkę, farby do włosów w sprayu, środek na porost włosów. Możemy udostępniać naszego Mikołaja swoim znajomym generując link.

 • Szukaj Świętego Mikołaja

Zabawa ćwicząca spostrzegawczość polegająca na odnalezieniu określonych postaci na widocznych obrazkach. Do wyboru mamy poszukiwanie postaci w muzeum, laboratorium, w górach lub na plaży. Możemy skorzystać z podpowiedzi lub wykonać zbliżenie obrazka przy pomocy narzędzia lupka.

 • Samochód elfów

Świąteczna animacja dla naszych pociech, którą obejrzysz tutaj.

 • Elf na nartach

Gra polegająca na zjeździe elfa z góry. Trzeba wykazać się sporym refleksem J Na komputerach można sterować przy pomocy myszki klikając w odpowiednie miejsca, a na urządzeniach mobilnych dotykamy ekranu.

 • Proca z prezentami

Kolejna gra, która ćwiczy refleks. Wcielamy się w elfa, którego zadaniem jest strzelanie z procy paczkami, które muszą trafić na statki. Zadanie utrudniają nam przepływające góry lodowe. Na komputerze strujemy strzałkami na klawiaturze, a strzelamy spacją. Na urządzeniach mobilnych przesuwamy palcami po ekranie, a strzał wykonujemy oddalając palec od ekranu.

Muzyczny zespół elfów

Zabawa pozwala nam stworzyć zespół muzyczny elfów. Można wykonywać dowolne kombinacje muzyczne przeciągając muzyków na scenę.

 • Odrzutowy plecak elfów

Gra, dzięki której ćwiczymy refleks. Wcielamy się w role elfa lecącego przy pomocy odrzutowego plecaka i zbieramy prezenty oraz ozdoby świąteczne. Naszymi przeszkodami są latające ptaki, kamienie i bomby. Sterowanie przy pomocy strzałek na klawiaturze komputera oraz palcem na ekranie urządzenia mobilnego.

 • Pędzący renifer

Kolejna gra na refleks, a naszym zadaniem jest podskakiwanie reniferem i złapanie jak największej ilości prezentów oraz omijanie przeszkód. Sterujemy strzałkami klawiatury lub na urządzeniach mobilnych palcami na ekranie.

 • Quiz z mapami

Quiz polega na dopasowaniu elementów na odpowiedniej części kontynentu na mapie.

 • Atak śnieżkami

Gra polega na zbieraniu prezentów oraz eliminowaniu przeciwników rzucając w nich śnieżkami. Na komputerze sterujemy myszką wyznaczając punkty do których nasz elf ma dotrzeć lub rzucić kulką, a na urządzeniach mobilnych sterujemy palcami na ekranie.

 • Wrzucanie prezentów

Gra dla dzieci, która polega na wrzucaniu prezentów do przejeżdżających wózków. Sterowanie strzałkami i spacją na komputerze oraz palcami na ekranie urządzenia mobilnego.

Życzę miłej zabawy oraz wielu pozytywnych emocji  🙂

 

Dodaj komentarz

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial