PayU rozszerza współpracę z Google Pay

Sprzedawcy online korzystający z usług PayU mogą teraz oferować Google Pay w swoich witrynach e-commerce i aplikacjach mobilnych. Dwa lata temu polski dostawca usług płatniczych został również wybrany jako partner Google, aby wprowadzić w Polsce metodę płatności Google Pay. Oficjalny komunikat na ten temat można przeczytać na stronie PayU.

W listopadzie 2016 r. Google uruchomił w Polsce własny system płatności o nazwie Android Pay . Było to dość zaskakujące, ponieważ kraj Europy Wschodniej był tylko drugim rynkiem w Europie, w którym konsumenci mogli korzystać z tej metody płatności, aby dokonać płatności zbliżeniowych w telefonii komórkowej.

Aktywny na sześciu rynkach europejskich

Obecnie sprzedawcy detaliczni współpracujący z PayU w Europie mogą teraz oferować Google Pay jako metodę płatności w swoich sklepach internetowych lub aplikacjach mobilnych. W Europie PayU prowadzi działalność lokalną w Rosji, Polsce, Czechach, Słowacji, na Węgrzech iw Turcji.

Nie ma potrzeby tworzenia kont na każdej stronie internetowej

„Dzięki Google Pay użytkownicy w Polsce i Europie nie muszą już tworzyć kont w każdej nowej aplikacji lub witrynie. Płacenie jest łatwe i bezproblemowe, nawet podczas pierwszej wizyty kupującego, wszędzie tam, gdzie widoczne jest logo Google Pay ”, mówi Florence Diss, szef EMEA Commerce Partnerships w Google.

Klienci, którzy chcą płacić za zakupy online za pomocą Google Pay, muszą zapisać dane swojej karty na swoim koncie Google. Można to zrobić na Pay.google.com lub za pomocą aplikacji Google Play. Następnie płatność online odbywa się tylko poprzez kliknięcie logo Google Pay i zatwierdzenie płatności wybraną kartą.

Źródło: Ecommerce News europe

Dodaj komentarz

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial