webdev – zbudujmy przyszłość sieci.

„Zbudujmy przyszłość sieci” – tak Google zachęca do korzystania z nowej platformy, którą stworzył z myślą o webdeveloperch.

Platforma od Google o nazwie webdev, jest platformą edukacyjną w wersji Beta, ale już można w niej uczyć się i korzystać z funkcjonalności, które oferuje. Dzięki funkcjonalnym wskazówkom i analizom webdev pomaga programistom nauczyć się i stosować nowoczesne funkcje internetowe do własnych witryn i aplikacji.

Google zakomunikował, że zespół webdev spędził ponad dekadę na poznawaniu potrzeb użytkowników i dzięki temu powstała platforma, która ma w łatwy sposób uczyć webdeveloperów standardów definiowania rozwoju sieci. Platforma zawiera zorganizowane programy nauczania, które obejmują zarówno przewodniki, jak i praktyczne moduły codelab. Na chwilę obecną jest 5 kanałów edukacyjnych, a 6  kanał powstanie w najbliższym czasie.

 • Fast load times

W kanale Fast load times, użytkownicy mogą nauczyć się standardów tworzenia optymalizowanych witryn, dzięki czemu ich strony będą szybko ładować się na wszystkich urządzeniach. Oprócz tego moduł oferuje narzędzie Lighthouse („Latarnia morska”) do mierzenia wydajności witryn.

Można również zapoznać się ze standardami optymalizacji obrazów, kodu JavaScript, czcionek (fontów) oraz mierzyć wydajność UX .

 • Network resilience

Kanał Network resiliencektóry podpowiada jak można sprawdzić wydajność sieci, niezależnie od jej jakości. Dowiesz się, jak zapewnić niezmiennie niezawodne działanie wszystkim użytkownikom, niezależnie od tego, gdzie i jak mają dostęp do Internetu. Sekcja ta obejmuje 3 podstawowe tematy:

 1. Jak zmierzyć elastyczność sieci

 2. Opcje w przyborniku do buforowania

 3. Jak działają strategie buforowania

 

 • Safe and secure

Upewnij się, że Twoja witryna i dane użytkownika są bezpieczne. Każda strona internetowa jest narażona na ataki – nie tylko te, które obsługują poufne dane. W sekcji Safe and secure dowiesz się o prostych technikach, które zapewnią bezpieczeństwo użytkownikom i firmom.

 • Easily discoverable

W tej sekcji poznasz tajniki działania wyszukiwarek i poprawy widoczności Twojej witryny. Nauczysz się badać swoją witrynę pod kątem SEO, dzięki czemu użytkownicy łatwiej odnajdą Twoja witrynę. Easily discoverable zawiera 4 podstawowe działy:

 1. Jak działa wyszukiwanie i jak mierzyć wykrywalność

 2. Upewnij się, że wyszukiwarki rozumieją Twoje treści

 3. Upewnij się, że wyszukiwarki mogą indeksować Twoją stronę

 4. Upewnij się, że Twoja strona jest przyjazna dla urządzeń mobilnych

 • Installable

W Installable dowiesz się i poznasz proste techniki zachęcające do zaangażowania i zapewniające łatwy dostęp do aplikacji.

 • Accessible to all

Sekcja w fazie projektu, nie wiadomo kiedy będzie dostępna, ale z pewnością w najbliższej przyszłości. W niej znajdą się informacje z których dowiemy się jak budować witryny, które będą działać na każdym urządzeniu i przeglądarce.

 

Dodaj komentarz

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial