Ranking komentarzy na Facebook – aktualizacja algorytmu.

Facebook ogłosił zmiany w swoich algorytmach rankingu komentarzy, które wpłyną na zasięgi przez komentarze w poście. Komentarze, które mają specyficzne sygnały jakościowe, będą wysoko oceniane. Komentarze niskiej jakości mogą spowodować mniejszy zasięg.

Ranking komentarzy w kanałach społecznościowych

Facebook uznał, że w kanałach społecznościowych będą oceniane komentarze. Posty z komentarzami o pozytywnych sygnałach jakościowych będą widoczne dla większej liczby osób. Posty z sygnałami niskiej jakości będą miały ograniczony zasięg wiadomości. System rankingu jakości komentarzy decyduje o kolejności komentarzy na liście komentarzy, aby użytkownicy wiedzieli, które komentarze będą dla nich istotne.

pozycja w google - webpozycja.pl

Ranking komentarzy na Facebook

Facebook przekazał, że ich zaktualizowany algorytm rankingu komentarzy ma cztery funkcje:

  1. Preferencje integralności
  2. Preferencje wskazane przez użytkownika
  3. Preferencje interakcji użytkownika
  4. Preferencje moderacji (kontroli)

Preferencje integralności

Preferencje integralności są miarą autentyczności. Komentarze, które są autentyczne i „bezpieczne” będą lepiej widoczne, a te, które naruszają standardy społeczności lub popadają w skrajność, będą uznawane za negatywne. Naruszenia standardów społecznościowych będą usuwane. System będzie dbał o generowanie pozytywne zaangażowanie użytkowników.

Preferencje wskazane przez użytkownika

Jest to odniesienie do opinii użytkowników, sondaży, ankiet przeprowadzanych na Facebooku, aby zrozumieć, co użytkownicy chcą widzieć. Na podstawie tego Facebook klasyfikuje komentarze pod postami.

Preferencje interakcji użytkownika

System sprawdza ilość reakcji użytkowników takich jak reakcje na komentarze, polubienia komentarzy, odpowiedzi na komentarze.

Preferencje moderacji (kontroli)

Użytkownicy mogą moderować komentarze w swoich postach ukrywając je lub usuwając czy też reagując na nie. Ranking jest włączony domyślnie dla stron i osób z dużą ilością obserwujących, a właściciele tych stron mogą wyłączyć funkcję. Profile z małą ilością obserwujących nie są włączane do rankingu komentarzy.

Oto jak opisuje to Facebook:

„Ludzie mogą moderować komentarze w swoim poście, ukrywając, usuwając lub angażując w komentarze.

Ranking jest domyślnie włączony dla stron i osób z dużą liczbą obserwujących, ale strony i ludzie z wieloma obserwatorami mogą wyłączyć ranking komentarzy.

Osoby, które nie mają tylu zwolenników, nie będą automatycznie włączane do rankingu komentarzy, ponieważ ogólnie jest mniej komentarzy, ale każda osoba może zdecydować się na włączenie rankingu komentarzy, przechodząc do ich ustawień. ( Zobacz więcej szczegółów tutaj .) „

Facebook ukrywa posty niskiej jakości.

Jednym z deklarowanych celów tej aktualizacji jest ukrywanie niskiej jakości postów z kanałów Facebooka i promowanie wysokiej jakości postów przez osoby, które możesz znać.

Tak opisał to Facebook:

„Aby poprawić trafność i jakość, zaczniemy lepiej pokazywać komentarze na temat postów publicznych, gdy:

  • Komentarze zawierają interakcje od strony lub osoby, która pierwotnie opublikowała; lub
  • Komentarze lub reakcje pochodzą od przyjaciół osoby, która je opublikowała. ”

Fot: newsroom.fb.com

Dodaj komentarz

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial