Kody statusu HTTP

Kody statusu HTTP

1. Przewodnik po statusach HTTP
2. Zawartość dokumentu statusu kodów HTTP
3. Co się wyróżnia się w dokumencie HTTP?
4. Podsumowanie

Przewodnik po statusach HTTP

Google opublikował przewodnik po kodach statusu HTTP, problemach z siecią i błędach DNS. Jest to oficjalny przewodnik po tym, jak te problemy lub odpowiedzi związane z serwerem wpływają na wydajność wyszukiwarki Google.

Jak różne kody statusu HTTP lub sposób, w jaki Twoja sieć lub system DNS reaguje na GoogleBota, mogą wpływać na skuteczność Twojej witryny w wyszukiwarce Google? Jeśli nie wiesz, to teraz masz okazję dowiedzieć się, ponieważ Google opublikował nowy przewodnik i dokument pomocy szczegółowo opisujący, w jaki sposób kody stanu HTTP i błędy sieciowe lub DNS wpływają na wydajność wyszukiwarki Google.

Możesz uzyskać dostęp do tego dokumentu w obszarze dokumentacji Centrum wyszukiwarki Google. 

Zawartość dokumentu statusu kodów HTTP

Dokument kodów ze statusami HTTP dzieli się na:

 • Kody stanu HTTP
  • 2xx
  • 3xx
  • 4xx
  • 5xx
 • Błędy sieciowe
 • Błędy DNS

Co się wyróżnia się w dokumencie HTTP?

Google wypróbuje 10 przeskoków dla Twoich przekierowań, a następnie rozważy adres URL z błędem przekierowania w Search Console.

Przekierowania 301 vs 302; Google poinformował, że przekierowanie 301 jest silnym  sygnałem, że cel przekierowania powinien być kanoniczny, podczas gdy przekierowanie 302 jest słabym sygnałem, że cel przekierowania powinien być kanoniczny.

Kody stanu 200 kodów stanu gwarantuje, że strona trafi do potoku indeksowania, ale nie gwarantuje, że system indeksowania zindeksuje stronę.

Podsumowanie

Firma Google nie udokumentowała wcześniej kodów stanu HTTP, błędów sieci i DNS tak szczegółowo. Pojawiały się wzmianki od Google w każdym przypadku, ale do tej pory nie było oficjalnego przewodnika. Teraz pojawił się oficjalny przewodnik Google, z którego możesz skorzystać i dowiedzieć się, jak wpływają one na wydajność Twojej witryny w wyszukiwarce Google.

Każdy specjalista SEO i administrator serwerów powinien się zapoznać z przewodnikiem po kodach statusu HTTP

Dodaj komentarz

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial