307 HSTS przekierowania (HTTP do HTTPS)

John Mueller z Google wyjaśnia, w jaki sposób Googlebot współdziała z przekierowaniami HSTS, znanymi również jako 307. Sposób obsługi przekierowań HSTS, znane również jako przekierowania 307, został wyjaśniony przez Google w najnowszym filmie „Zapytaj webmasterów Google” z Johnem Muellerem.

John Mueller odpowiada na następujące pytanie:

„Jak Googlebot współdziała z HSTS / 307?”

Przekierowanie HSTS może służyć do wymuszania na przeglądarkach odwiedzenia strony w wersji HTTPS. Te typy poleceń mogą być przydatne w przypadkach, gdy ktoś podaje link do adresu URL HTTP zamiast adresu URL HTTPS. Po kliknięciu linku przekierowanie HSTS / 307 zapewni, że odwiedzający wyląduje na adresie URL HTTPS. Tak się dzieje, gdy przeglądarki współpracują z 307. Co się stanie, gdy zrobi to Googlebot?

Oto, co mówi Mueller:

„Krótko mówiąc, [Googlebot] nie wchodzi z nimi w interakcje. Przekierowania 307 generalnie nie są prawdziwymi przekierowaniami. Więc, co to znaczy?

Kiedy tworzysz witrynę HTTPS, możesz opcjonalnie użyć HSTS. HSTS mówi użytkownikom, aby pobierać tylko wersję HTTPS strony.

Tak więc, gdy użytkownik wpisze adres URL lub kliknie link, który w innym przypadku prowadziłby do HTTP, przeglądarka zapamiętuje HSTS i przechodzi bezpośrednio do wersji HTTPS.”

Jeśli właściciel witryny użyje narzędzia do sprawdzania adresów URL na stronie z HSTS, zobaczy, że ma ona przekierowanie 307. Jednak Mueller zaznacza, że ​​HSTS działa jak przekierowanie, ale nie jest prawdziwym przekierowaniem. To nie jest prawdziwe przekierowanie, ponieważ tylko przeglądarki są w stanie zobaczyć 307 – to nic nie znaczy dla Googlebota.

Gdy Googlebot zaindeksuje stronę HTTP za pomocą HSTS, nie zostanie przekierowany do wersji HTTPS tak jak przeglądarka.

„I to jest w porządku”, dodaje Mueller.

Oczywiście jest to w porządku tylko wtedy, gdy adresy URL HTTPS są indeksowane i możliwe do pobrania. HSTS nie jest narzędziem do wykrywania linków.

Jeśli na przykład przeprowadzasz migrację z protokołu HTTP do HTTPS, HSTS nie pomoże Google odkryć nowych linków. W tym celu będziesz musiał użyć odpowiednich przekierowań 301. HSTS to opcjonalne narzędzie, którego można używać w połączeniu z prawdziwym przekierowaniem, aby mieć całkowitą pewność, że użytkownicy trafiają na bezpieczne strony.

Oto pozostała część odpowiedzi Muellera:

„Aby wyjaśnić, co się dzieje – zachowuje się tak, jakby było przekierowaniem. Chrome nazywa to przekierowaniem 307. Tak więc, jeśli używasz Chrome i widzisz kod wyniku 307 z narzędziem, tak naprawdę go tam nie ma.

Jeśli chodzi o Googlebota, staramy się indeksować adresy URL ze świeżą tablicą. Dlatego nie zachowywalibyśmy listy HSTS, a raczej bezpośrednio uzyskiwalibyśmy bezpośredni dostęp do adresu URL HTTP.

Jeśli ten adres URL przekierowuje, co zwykle ma miejsce w przypadku witryn HTTP i HTTPS, postępujemy zgodnie z tym. Krótko mówiąc, Googlebot nie widzi kodu 307, który można zobaczyć w przeglądarce. I to jest w porządku”.

Zobacz cały film poniżej

Dodaj komentarz

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial