Jak zmniejszyć zdjęcia i grafiki dla internetu bez utraty jakości?

Większość osób zarządzających stronami internetowymi doskonale wie, że grafiki i zdjęcia dodawane na stronach internetowych powinny być odpowiednio zmniejszone i zoptymalizowane, aby strona nie ładowała zbyt długo. Wielkość zdjęć i grafik ma również wpływ na osiągane pozycje naszej strony w wynikach wyszukiwania. W tym artykule dowiesz się jak zmniejszyć zdjęcia i grafiki dla internetu bez utraty jakości?

Zatem jak poradzić sobie ze zbyt dużą pojemnością naszych zdjęć i grafik? Najlepiej skorzystać z programu, w którym będziemy mogli zmniejszyć rozmiar oraz „wagę” naszych plików graficznych, dzięki czemu uzyskamy odpowiednio zoptymalizowane pliki graficzne dla naszej strony. Programów do optymalizacji grafik jest wiele, ale my opiszemy jeden z darmowych i łatwych w obsłudze programów, dostępnych online.

pozycja w google - webpozycja.pl

 

Jak zmniejszyć zdjęcia i grafiki dla internetu bez utraty jakości?

Program udostępniony przez Media4x pozwala nam na skompresowanie plików JPG, PNG oraz PDF zmniejszając wagę plików dla internetu, bez widocznej utraty jakości, a w dodatku całkowicie za darmo. Program jest bardzo łatwy w obsłudze i jednorazowo można przesłać oraz skompresować do 20 plików. Skompresowane pliki możemy pobrać pojedynczo lub wszystkie pliki spakowane w paczce ZIP.

Pliki możemy załadować na dwa sposoby:

  1. po wejściu na stronę compressjpeg.com możemy wybrać rodzaj plików jakie chcemy zmniejszyć (po prawej stronie widoczne są przyciski z opcjami JPEG, PNG, PDF), a po wybraniu odpowiedniego formatu plików możemy zmniejszyć okno  przeglądarki. Następnie przeciągamy nasze pliki z dysku komputera do pola z widniejącym napisem „Upuść pliki tutaj”.
  2. możemy również kliknąć przycisk koloru seledynowego z napisem „PRZEŚLIJ PLIKI”.

Po załadowaniu naszych plików do konwertera zobaczymy o ile procent program skompresował nasze pliki, a następnie możemy pobrać nasze pliki pojedynczo klikając w przycisk „POBIERANIE” znajdujący pod wskazanym plikiem plikiem. Możemy również pobrać wszystkie załadowane pliki jednym kliknięciem w przycisk „POBIERZ WSZYSTKO”. Dzięki użyciu tego programu zmniejszymy wagę naszych plików szybko i niemal bez utraty jakości. Jeżeli przygotowujesz zdjęcia, grafiki na Facebook lub Instagram, to opisane narzędzie nadaje się idealnie do ich optymalizacji.

Dodaj komentarz

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial