Jak robić automatyczne kopie zapasowe w chmurze?

Każdy użytkownik komputera posiada ważne dane, które narażone są na utratę, jeśli nie są wykonywane kopie zapasowe na nośnikach zewnętrznych. Kopie zapasowe ważnych dokumentów powinny być wykonywane każdego dnia, na bieżąco, aby wyeliminować ryzyko utraty istotnych informacji. Jak robić automatyczne kopie zapasowe w chmurze?

1. Dane w chmurze
2. Jak robić automatyczne kopie zapasowe w chmurze?

Dane w chmurze

W dzisiejszych czasach najprostszą formą wykonywania kopii zapasowych jest tzw. chmura. Chmura to nic innego jak wirtualny dysk, który znajduję się na serwerze w sieci internet. Istnieje wielu dostawców, którzy dostarczają usługę chmury, a jednym z nich jest Google. Każdy, kto posiada konto Google (Gmail), posiada również dostęp do innych narzędzi, a między innymi do Dysku Google. Dysk Google to nic innego jak wirtualny dysk (chmura), w którym możemy przechowywać istotne dane, które narażone są na utratę, np. kiedy nasz dysk w komputerze odmówi nam posłuszeństwa. W takim przypadku warto posiadać kopię zapasową ważnych dokumentów w chmurze.

Google oferuje darmową przestrzeń, która wynosi 15 GB. Dla wielu małych firm taka przestrzeń do przechowywania danych w zupełności wystarcza, a dzięki temu chronimy nasze ważne dokumenty przed utratą.

Oczywiście dla tych, którzy potrzebują większej przestrzeni, Google oferuje możliwość wykupienia dodatkowej powierzchni dysku wirtualnego:

– pakiet 100 GB kosztuje 89,99 zł na rok,

– Pakiet 200 GB 139,99 zł na rok,

– pakiet 2 TB 469,99 zł na rok,

– pakiet 10 TB 469,99 zł miesięcznie,

– pakiet 20TB 939,99 zł miesięcznie,

– pakiet 30 TB 1399,99 zł miesięcznie.

Każdy może wybrać przestrzeń odpowiednią dla swoich potrzeb.  

Kopie zapasowe wykonują się automatycznie, działając w tle, w czasie, kiedy pracujemy na naszym komputerze. Program „Kopia zapasowa i synchronizacja” uruchamia się wraz z uruchomieniem systemu operacyjnego i działa na bieżąco, dopóki jej nie wyłączymy.

Dysk Google zsynchronizowany jest również z innymi aplikacjami oferowanymi przez Google (Gmail, dokumenty, arkusze, formularze, zdjęcia) i pozwala na dostęp do naszych danych z każdego urządzenia (PC, tablet, smartfon). Dodatkowo, dzięki darmowej aplikacji Google One na smartfona, możemy wykonywać kopie zapasowe danych z telefonu.

Jak robić automatyczne kopie zapasowe w chmurze?

Aby wykonywać automatyczne kopie zapasowe na dysku Google, wystarczy pobrać na komputer darmowe oprogramowanie „ Kopia zapasowa i synchronizacja”, a następnie zainstalować na komputerze. Po zainstalowaniu oprogramowania wystarczy je skonfigurować. Proces pobierania oprogramowania i konfiguracji pokazujemy na poniższym filmie.

Dodaj komentarz

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial