Top 5 alternatyw dla WordPress Yoast SEO

Jeśli  jesteś przedsiębiorcą, właścicielem firmy lub blogerem to najprawdopodobniej wiesz coś na temat SEO.

Platformy takie jak WordPress udostępniają wtyczki, które umożliwiają wprowadzanie zmian w witrynie bez konieczności bycia zbytnio zorientowanym w kodowaniu lub optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, a dzięki tym zmianom Twoja witryna może pojawić się na najwyższych pozycjach w wynikach wyszukiwania.

pozycja w google - webpozycja.pl

Yoast SEO jest jedną z najpopularniejszych wtyczek SEO, dostępną zarówno w opcji bezpłatnej jak i premium. Yoast SEO jest przyjazny dla użytkownika i jest zainstalowany już na ponad 5 milionach stron internetowych.

Niestety czasami zdarzały się problemy z wtyczka Yoast po jej aktualizacji, a błąd wersji 7.0 spowodował spadki witryn w wynikach wyszukiwania.

Jeżeli obawiasz się wtyczki Yoast SEO to istnieje kilka innych wtyczek, stanowiących alternatywę dla wtyczki Yoast SEO.

Oto nasze propozycje pięciu znakomitych alternatyw dla Yoast SEO.

1. Rank Math

Znany jako „szwajcarski scyzoryk SEO”, Rank Math jest wtyczką WordPress zaprojektowaną z mnóstwem przydatnych funkcji poprawiających widoczność witryny w Internecie.

Posiada inteligentną funkcję automatyzacji, która pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu, a także przyjazną dla użytkownika konstrukcję i łatwy w użyciu kreator konfiguracji, który sprawia, że ​optymalizacja witryny jest bardzo prosta.

W przeciwieństwie do Yoast, który pozwala tylko zoptymalizować posty dla jednego słowa kluczowego, Rank Math pozwala wybrać do 5 słów kluczowych na post.

Wtyczka posiada możliwość przeprowadzenia pełnego audytu SEO na stronie internetowej, a nawet posiada specyficzne funkcje dedykowane dla lokalnego SEO, dzięki czemu Twoja strona może bez problemu wbić się na TOP-y w wynikach wyszukiwania.

Na pewno warto wypróbować Rank Math!

2. SEOPress

SEOPress to kompletna, wtyczka SEO dla WordPress, która pomoże Twojej stronie wyróżnić się w SERPach w krótkim czasie.

Oferowana jest ona zarówno w wersji bezpłatnej jak i płatnej, a wersja płatna jest w bardzo przystępnej cenie (tylko 39 USD rocznie).

Główne funkcje SEOPress:

  • Poprawa udostępniania sieci społecznościowych.
  • Analizowanie treści przy użyciu nieograniczonej liczby słów kluczowych.
  • Zarządzanie tytułami, fragmentami i opisami meta.
  • Udostępnianie mapy witryny w Google, które umożliwiają szybkie zaindeksowanie wprowadzonych zmian.

Wtyczka oceniana przez użytkowników WordPressa na 4,9 z 5 i łatwo zrozumieć dlaczego.

3.  All in One SEO Pack

All in One SEO Pack powstał w 2007 r. I od tego czasu wzbudził ogromne zainteresowanie. To jedna z najczęściej pobieranych wtyczek na WordPressie.

Ma wszystkie swoje ustawienia na jednej stronie, co jest dużym ułatwieniem w porównaniu do wtyczek z wieloma stronami (np. Yoast).

Ustawienia są podzielone według funkcji, więc łatwo jest zauważyć gdzie kliknąć, jeśli chcesz pracować na stronie głównej, tytule itp.

Zawiera mapę witryny XML, edytor plików, menedżera wydajności oraz możliwość importowania i eksportowania danych SEO.

Ogólnie jest bardzo dobrą alternatywą dla Yoast.

4. SEOPressor

SEOPressor obsługuje ponad 23 miliony stron WordPressa i łatwo zrozumieć, dlaczego.

Pulpit nawigacyjny wyraźnie pokazuje wszystkie dane SEO w jednym miejscu, dzięki czemu można szybko i łatwo zidentyfikować i usunąć wszelkie błędy.

Pozwala on zoptymalizować do trzech słów kluczowych, a jego nowo zaprojektowany algorytm został sformułowany w oparciu o analizę 3 miliardów wierszy danych, więc indeksuje on witrynę prawie tak dobrze, jak sam Google.

Niestety, nie ma darmowej wersji, ale płatna opcja zaczyna się już od 9 dolarów miesięcznie, więc jest dostępna dla większości firm.

5. The SEO Framework

SEO Framework wyróżnia się spośród innych wtyczek SEO dla WordPress, ponieważ jest sterowany przez AI, a więc automatycznie analizuje i optymalizuje wiele elementów Twojej witryny, które musiałbyś zrobić ręcznie korzystając z innych wtyczek.

Jest wstępnie skonfigurowany, ale masz możliwość dostosowania ustawień do swoich potrzeb, a wbudowana w nie sztuczna inteligencja optymalizuje podstrony Twojej witryny bez konieczności robienia czegokolwiek (jeśli nie chcesz).

Automatycznie generuje tytuły stron i opisy, które z pewnością zostaną rozpoznane przez Google.

Dodatkowo nie jest oznakowany, więc na stronie nie zobaczysz słów „The SEO Framework”.

Darmowa wersja pozwala na włączenie niektórych rozszerzeń, takich jak Incognito , ale jeśli chcesz połączyć wiele witryn, mieć dostęp do interfejsu API lub rozszerzenia premium, takie jak lokalny SEO , musisz uaktualnić do planu premium.

Jeżeli chcesz wdrożyć z którąś z wyżej opisanych wtyczek, ale brakuje Ci doświadczenia, to bez problemu pomogą Ci w tym firmy specjalizujące się w SEO WordPress.

Czy używasz którejś z tych wtyczek do swojej witryny WordPress? Chcielibyśmy przeczytać Twoją obiektywną recenzję!

Dodaj komentarz

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial