Wideokatalogi i wideoposty na social media oraz wideobilbordy

Wideoposty i wideokatalogi jako główne formy prezentacji oferty Twojej firmy
Dlaczego wideopost i wideokataolog? Co czyni te formy wyjątkowymi?
Czym powinny wyróżniać się dobrej jakości wideoposty i wideokataologi?

POSŁUCHAJ jeśli nie masz czasu na czytanie

Wideoposty i wideokatalogi jako główne formy prezentacji oferty Twojej firmy

Kiedy prowadzimy jakąkolwiek działalność – usługową, produkcyjną lub handlową – naszym nadrzędnym celem jest nie tylko ulepszanie jakości naszych usług, produktów i obsługi, ale i pozyskanie klienta. Jest to szczególne trudne w dobie sporej konkurencji, niemalże w każdej branży. Dlatego dotychczas stosowane przez nas narzędzia marketingu mogą być już przestarzałe i niewystarczające. Podpowiemy jak dobrze wypaść na tle konkurencji i wyróżnić się, aby trafić do klientów.

Z pewnością obecnie każda szanująca się firma kładzie nacisk na profesjonalny wizerunek, w postaci dobrze widocznej strony internetowej w Google. A obecność w mediach społecznościowych stał się obowiązkiem każdej firmy, której zależy na pozyskiwaniu nowych klientów i dalszym rozwoju. Zważywszy na możliwość zbudowania szerokich zasięgów i tym samym pozyskanie potencjalnego klienta.

Do niedawna w tej materii publikowaliśmy regularnie posty, w social mediach, które zawierały dobrej jakości zdjęcie produktu lub usługi oraz przemyślany tekst, opisujący rzeczowo naszą ofertę lub budujący relacje i zaangażowanie użytkowników. Dziś nie jest to już w pełni wystarczające.

Natomiast w reklamie zewnętrznej, coraz częściej spotykamy się z wideobilbordami. Wideobilbordy pokazują znacznie więcej od drukowanych bilbordów i bardziej skupiają uwagę osób, które na nie spoglądają. Dzięki temu są one nawet kilka razy bardziej skuteczne niż zwykłe bilbordy drukowane. Wszystko za sprawą możliwości wpływania na emocje oraz zdecydowanie lepszej i bardziej szczegółowej formie przekazu i prezentacji.

Dlaczego wideopost i wideokataolog? Co czyni te formy wyjątkowymi?

Z biegiem czasu, dochodzimy do wniosku, że powinniśmy zadbać o to, by wyróżnić się na tle konkurencji, aby zdobyć większe zasięgi, które przełożą się na większą liczbę odbiorców naszej oferty. Chcemy również zdobyć ich zaufanie. Statyczne grafiki i dobrze sformułowany tekst są już dość powszechne, a więc ,,oklepane” – mówiąc kolokwialnie. Nawet jeśli zainwestujemy środki i czas w profesjonalne zdjęcia i grafiki do postów, istnieje ryzyko, że użytkownik np. Facebooka przeoczy nasz materiał. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim dlatego, że takich środków marketingu jest obecnie w social mediach mnóstwo, zatem statyczny obraz nie przykuwa już takiej uwagi jak niegdyś.

Zastanówmy się zatem, co może przykuć uwagę przeciętnego użytkownika Facebooka? Z pewnością obraz ruchomy, wraz z dobrze dobraną ścieżką dźwiękową jest w stanie przyciągnąć wzrok użytkownika. W budowaniu relacji, promocji naszych produktów lub usług postawmy zatem na wideo. Wideokataologi, wideoposty i wideo storytelling – te rodzaje działań pozwolą nam z pewnością efektownie zaprezentować ofertę naszej firmy i zbudować duże zasięgi oraz relacje z użytkownikami social mediów.

Przeczytaj tekst: Co to jest wideostorytelling?

Czym powinny wyróżniać się dobrej jakości wideoposty i wideokataologi?

O wideopostach już była mowa w niedawno dodanym artykule.

Przeczytaj tekst: Videoposty i posty animowane królują w marketingu.

Przypomnijmy jednak, że badania nad skutecznością postów pokazują, że najskuteczniejsze są wideoposty. Do najczęściej stosowanych wideopostów możemy zaliczyć natomiast, prezentacje multimedialne, instrukcje i wideoposty produktowe. Okazuje się też, że wideopost jest lepiej akceptowany, kiedy zawiera bardzo skondensowaną treść. Najlepiej, gdy jest ona dobitnie wypowiadana przez lektora, przy akompaniamencie muzyki. Analogicznie, powyższymi cechami powinien wyróżniać się dobry wideokatalog. Podobnie jak wideopost, nie może zajmować użytkownikowi dużo czasu. Ma być więc krótki i zwięzły. Świetnie, kiedy jest dobrze zaplanowany i stanowi jakby krótką recenzję produktu lub usługi, na którą składa się:

  • ruchomy obraz (produkt lub czynność w przypadku usługi);
  • przemyślane hasła reklamowe;
  • krótki opis produktu lub usługi zawierający główne atrybuty produktu, cenę, szacowany czas realizacji w przypadku usługi, wyeksponowane walory i korzyści;
  • adekwatny podkład muzyczny (najlepiej zapętlający się);
  • sympatyczny i z właściwą intonacją głos lektora, który sprawnie przedstawiłby użytkownikowi treści zawarte w wideokatalogu.

Przykład posta wideo dla branży meblowej

W przypadku wideo storytellingu jest inaczej. Na jakość wideo storytellingu wpływają inne czynniki. Wideo storytelling często przekracza nawet kilkanaście minut, a jego głównymi czynnikami wpływającymi na jakość są:

  • budowanie więzi;
  • emocje;
  • autentyczność w przekazie.

Chodzi o to, aby stworzyć historię, która będzie zawierała wszystkie trzy wymienione cechy. Najczęściej ukazuje się prozaiczne historie z życia, które wpływają na nasze emocje, utożsamiające się z nami lub z naszymi bliskimi.

Podsumowując, wideoposty i wideokatalogi w znaczącym stopniu usprawniają marketing naszej działalności i sprawiają, że docieramy do zdecydowanie szerszego grona odbiorców, niż w przypadku postów statycznych. Wszystko dzięki jasności i większym możliwościom przekazu.

TIMATE_SOCIAL_ICONS]

Dodaj komentarz

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial