Blokada Google Analytics przez Firefox. Mozilla wyjaśnia dlaczego.

Przedstawiciele Mozilli, firmy macierzystej Firefoksa, wyjaśnili, dlaczego przeglądarka domyślnie blokuje Google Analytics.

W tym tygodniu ukazała się zaktualizowana wersja przeglądarki Firefox, która blokuje wszystkie urządzenia śledzące, w tym Google Analytics.

Przedstawiciele Mozilli, firmy macierzystej Firefoksa, wyjaśnili, dlaczego przeglądarka domyślnie blokuje Google Analytics.

Oznacza to, że na dane o ruchu mogą mieć wpływ użytkownicy korzystający z najnowszej wersji Firefoksa.

Mozilla twierdzi, że dokonuje tej zmiany, aby zachować prywatność danych użytkowników.

W wymianie na Twitterze między Joe Youngbloodem i wieloma pracownikami Mozilli, firma przedstawiła dalsze wyjaśnienie dotyczące blokowania Google Analytics.

Pracownik Mozilli wspomniał, że osobiście nie lubi Google Analytics. W Mozilli panują osobiste odczucia związane z Google Analytics, które mogą być przyczyną decyzji o zablokowaniu go.

Niezależnie od przypadku, nie można kwestionować tego, jak ważne są dane Google Analytics dla firm i właścicieli witryn. Oferuje bogactwo danych osobowych, których nie można zidentyfikować, a firmy będą miały niższej jakości dostęp do nich, mając ograniczony dostęp.

Ruch pochodzący od użytkowników w innych przeglądarkach będzie śledzony jak zwykle, chociaż powoduje to śliskie nachylenie.

Teraz, gdy Firefox domyślnie zablokował wszystkie trackery, kto jeszcze będzie podążał za jego tropem?

Według autora Firefoksa większość danych Google Analytics nie ulegnie zmianie, co jest świetną wiadomością dla SEO i właścicieli witryn.

„Funkcjonalność analityczna GA (używana do przygotowywania raportów dla właściciela witryny) jest ciasteczkiem pierwszej strony. Użytkownicy nadal będą liczyć na statystyki GA witryny, podobnie jak użytkownicy Apple ITP. ”

Dodaj komentarz

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial