Jak zwiększyć skuteczność reklam video na TikTok

1. Jak zwiększyć skuteczność reklam video na TikTok?
2. Najlepsze praktyki dla reklam na TikTok
3. 5 najlepszych praktyk, aby zwiększyć skuteczność reklam TikTok
4. Rozdzielczość video na TikTok co najmniej 720P
5. Wykorzystanie dźwięku
6. Współczynnik proporcji video 9:16
7. Pionowy współczynnik proporcji
8. Stosowanie napisów kodowanych

POSŁUCHAJ jeśli nie masz czasu na czytanie

Jak zwiększyć skuteczność reklam video na TikTok?

TikTok opublikował 4 wskazówki pokazujące najlepsze praktyki, które spowodowały wzrost liczby wyświetleń ich reklam video. Platforma społecznościowa udziela również porad markom z branży eCommerce. Dzięki tym wskazówkom, dowiesz się jak zwiększyć skuteczność reklam video na TikTok.

Hasztag #Summer2020 zyskał w zeszłym roku 10,8 miliarda wyświetleń, a TikTok oczekuje jeszcze więcej w 2021 roku. Wiele marek już wprowadziło tę platformę do swoich strategii w mediach społecznościowych, a inne bez wątpienia będą ją rozważać. Choć zastanawiające jest, dlaczego jeszcze nie korzystają z tej platformy społecznościowej?

Aby pomóc markom w pełni wykorzystać możliwości oferowane przez tę platformę, TikTok opublikował kilka sprawdzonych metod.

Najlepsze praktyki dla reklam na TikTok

TikTok ustalił najlepsze praktyki na podstawie określonych atrybutów, podając jako przykłady napisy kodowane i czas trwania filmu oraz przypisując „ranking wydajności”, w zależności od tego, jak ten atrybut odnosi się do filmu docierającego do większej liczby odbiorców.

Czego szukają użytkownicy TikToka, na podstawie badań zachowań, związanych z zakupami świątecznymi z samej platformy? 74% użytkowników TikTok „przychodzi po rozrywkę”

TikTok zaleca, aby angażować zarówno twórców, jak i społeczność, za pomocą popularnych hasztagów, korzystając z reklam TikTok z użyciem efektów w aplikacji. Najlepiej, aby treści były humorystyczne, zabawne i angażujące.

5 najlepszych praktyk, aby zwiększyć skuteczność reklam TikTok

TikTok zauważył, że niektóre metody poprawiają liczbę wyświetleń w porównaniu z innymi reklamami video, które ich nie posiadały. Stosowanie tych działań polecił reklamodawcom, w celu zwiększenia skuteczności reklam na TikTok.

Rozdzielczość video na TikTok co najmniej 720P

83,19% najskuteczniejszych filmów na platformie ma minimalną rozdzielczość 720 pikseli. Lepsza jakość, wyższa rozdzielczość video oznacza, że ​​możesz zwiększyć liczbę wyświetleń o 5,39%

Wykorzystanie dźwięku

93,02% najskuteczniejszych filmów w TikTok wykorzystywało dźwięk, co doprowadziło do wzrostu liczby wyświetleń o 16,05%. I chodzi o każdy rodzaj dźwięku. Wszystkie Twoje kampanie TikTok powinny opierać się o dźwięk. Widok obrazu wraz z dźwiękiem dociera bardziej niż sam obraz. Dzięki stosowaniu dźwięków w reklamach, docierasz do większego grona użytkowników.

Współczynnik proporcji video 9:16

98,63% najskuteczniejszych filmów miało ten współczynnik proporcji, co spowodowało wzrost liczby wyświetleń o 60,45%. Jest to porównywane z filmami, które nie pasowały do ​​​​ekranu i posiadały pustą, czarną przestrzeń wokół co najmniej jednej krawędzi. Warto zatem zadbać, aby obraz wypełniał cały ekran.

Pionowy współczynnik proporcji

Spośród najskuteczniejszych filmów w TikTok, 82,13% z nich wykorzystywało pionowe proporcje. To spowodowało wzrost liczby wyświetleń o 40,08% w porównaniu z filmami o proporcjach poziomych lub kwadratowych. Jest to idealny sposób na to, aby wypełnić cały ekran na smartfonach.

Stosowanie napisów kodowanych

Napisy kodowane pomogą nie tylko zwiększyć dostępność Twoich filmów, ale może też zwiększyć liczbę wyświetleń o 55,68%. Oznacza to, że według 73,22% filmów o najwyższej skuteczności na platformie, ta statystyka obejmuje również filmy video, które wyświetlały wezwanie do działania lub jakąś ofertę w postaci tekstu w filmie.

Stosując się do tych sprawdzonych metod, zagwarantujesz sobie wzrost liczby wyświetleń i innych wskaźników skuteczności.

Dodaj komentarz

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial