Facebook Workplace – co to jest?

Facebook Workplace – co to jest?

Zespół Marka Zuckerberga stworzył narzędzie do komunikacji wewnątrz firmy. Jest to kopia znanego wszystkim Facebooka, ale w wydaniu dla firm.

Facebook Workplace, czyli portal społecznościowy, który pozwala tworzyć społeczność wewnątrz firmy w oparciu o domenę firmową – można dodawać użytkowników (współpracowników) posiadających adres e-mail w tej samej domenie. Gdybyśmy chcieli jednak prowadzić projekt z firmami zewnętrznymi, to nie ma żadnego problemu, można utworzyć grupę i zaprosić do niej współpracowników z zupełnie innej firmy.

Workplace to bardzo ciekawe rozwiązanie dla firm, w których komunikacja wewnątrz firmy oraz z innymi firmami stanowi element kluczowy do prawidłowego funkcjonowania i realizowania projektów. Z pewnością jest to świetne narzędzie dla agencji interaktywnych, biur projektowych, firm spedycyjnych, ale może też sprawdzić się w każdej innej branży. Workplace pozwala w łatwy sposób zarządzać  komunikacją w całej firmie oraz zespołach, co z pewnością ułatwi prace nad prowadzonymi projektami.

Facebook Workplace

Funkcje

Facebook Workplace jest w wersji bezpłatnej „Standard” oraz płatnej „Premium”. Wersja bezpłatna posiada wiele przydatnych funkcji, np. tworzenie wydarzeń oraz automatyczne przypomnienia o nadchodzących wydarzeniach, czat w którym można również dodawać współpracowników do rozmowy, można tworzyć grupy (np. zespoły projektowe), można publikować oraz zapisywać posty i ankiety publikowane na tablicy ogólnej lub grupowej.

Oczywiście możemy też dodawać pliki, wysyłać je w wiadomościach, publikować na tablicy.

W wersji darmowej możemy również tworzyć tygodniowe aktualizacje podsumowujące naszą pracę, robić notatki i udostępniać je współpracownikom, dzięki czemu w łatwy sposób możemy przeanalizować co mamy już gotowe, a co jest jeszcze do zrobienia.

 

Platforma pozwala nam przedstawiać nowych współpracowników, którzy dołączyli do naszej firmy lub teamu. Możemy też tworzyć zespół ekspertów do których każdy może kierować pytania, dzięki czemu mniej doświadczeni pracownicy bez problemu otrzymają niezbędne informacje do wykonywania swoich obowiązków.

Ciekawą funkcją są „Aktualności branżowe”, w których możemy publikować informacje na temat naszej firmy oraz planów rozwoju czy też inne ciekawostki.

Na szczególną uwagę zasługuje funkcja „Instrukcje i szkolenie”, w której można zamieszczać szkolenia oraz videotutoriale szkoleniowe z którymi każdy pracownik może zapoznać się w dowolnym momencie.

W Workplace możemy dodawać prezentacje i publikować je odpowiednim grupom lub wszystkim użytkownikom.

Platforma komunikacyjna którą oferuje zespół Marka Zuckerberga jest narzędziem, które może stanowić darmowy zamiennik płatnych platform do komunikacji wewnątrz firmy, a jak wiadomo, dobra komunikacja jest podstawą do prawidłowego funkcjonowania oraz rozwoju naszej organizacji. Workplace dostępny jest na każde urządzenie, więc możemy z niego korzystać przebywając w dowolnym miejscu – wystarczy połączenie z internetem.

Funkcje wersji premium.

Jakie możliwości oferuje wersja „Premium”? W płatnej wersji Workplace otrzymujemy możliwość korzystania z funkcji Analytics, która wskazuje np. osoby korzystające z Workplace w naszej firmie. Możemy również skorzystać z  indywidualnej pomocy dla administratorów, otrzymujemy dodatkowe narzędzia dla adminów do zarządzania społecznością, API do niestandardowych integracji i botów oraz możliwość synchronizowania z dostawcami tożsamości, np. narzędziami od Google (G Suite). Cena wersji premium to 3 dolary miesięcznie za każdego aktywnego użytkownika.

Podsumowanie.

Wersja darmowa pozwala na szybką i skuteczną komunikację oraz zarządzanie informacjami wewnątrz firmy jak i również na współpracę z innymi firmami. Jest to znakomite narzędzie, które pozwoli wielu firmom jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła, zwłaszcza tym, w których tego rodzaju narzędzia nie były dotychczas stosowane.

Zapraszamy do dyskusji, dzielenia się swoimi opiniami oraz doświadczeniami związanymi z Facebook Workplace 🙂

 

Dodaj komentarz

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial