Filtr komentarzy nękających – Instagram walczy z szerzeniem nienawiści i zastraszaniem.

Na blogu Instagram pojawił się wpis szefa Adama Mosseri o tym, że Instagram wprowadził nowe narzędzie ograniczające szerzenie nienawiści, przemoc oraz zastraszanie. Wpis brzmi: „Nie ma miejsca na zastraszanie na Instagramie. Jeśli ludzie zobaczą takie bolesne zachowanie na naszej platformie, mogą to zgłosić, a my usuniemy wszelkie treści, które naruszają nasze wytyczne . Jednak zastraszanie w Internecie jest złożone i wiemy, że mamy więcej pracy, aby dalej ograniczać zastraszanie i szerzyć życzliwość na Instagramie. Dlatego dzisiaj ogłaszamy nasze najnowsze narzędzia, które pomagają zwalczać zastraszanie, w tym nowy sposób identyfikowania i zgłaszania zastraszania na zdjęciach. Wprowadzamy także efekt kamery, aby pomóc w szerzeniu życzliwości w Opowiadaniach. Jako nowy szef Instagrama, jestem dumny z tego, że możemy budować na naszym zaangażowaniu w tworzenie Instagrama jako bezpiecznej i przyjaznej społeczności dla wszystkich.”

 

Jak działa narzędzie?

Dzięki technologii uczenia maszynowego, algorytmy wykrywają przemoc na zdjęciach oraz opisach. Algorytm przesyła wpis do zespołu zajmującego się działaniami społecznościowymi na Instagram w celu weryfikacji udostępnionych materiałów. Jeżeli potwierdzi się zgłoszenie algorytmu, to zdjęcie oraz wpis są usuwane.

Kilka miesięcy temu Instagram wprowadził filtr komentarzy nękających, aby wykrywać i ukrywać nękające komentarze z kanałów Feed, Explore i Profile. Ten sam filtr właśnie został wprowadzony do relacji nadawanych na żywo.

Fot: Pixabay

 

Dodaj komentarz

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial