Dodatki SEO do Chrome

Jeżeli szukasz listy darmowych dodatków SEO do Chrome, związanych z SEO, które pomogą Ci pracować szybciej i mądrzej, to nie musisz szukać już dalej.

To nie jest losowa lista rozszerzeń. Wszystkie te narzędzia zostały przetestowane i uznaliśmy, że są warte Twojej uwagi. Wiele z nich wykorzystujemy również w codziennej pracy.

Lista zawiera rozszerzenia do przeglądarki Chrome, które dla Twojej wygody zostały podzielone na kategorie.

SEO na stronie

Zestaw dodatków SEO do Chrome, które pozwalają szybko ulepszyć strony internetowe.

SEOInfo

To rozszerzenie wyszukuje na stronie problemy z SEO , informuje o ich liczbie i umożliwia dalsze badanie. Kontrola obejmuje  metatagi , kanonikę , indeksację, tagi Open Graph, dane strukturalne , hreflangi, szybkość strony i wiele innych.

Dodatek posiada również wbudowany moduł kontroli, który korzysta z interfejsu API Pagespeed Insights Google .

dodatki seo do chrome

Inne podobne rozszerzenia:  META SEO inspektor , SEO META w 1 CLICK , Ahrefs SEO Toolbar

Free Backlink Checker by LRT

Mimo swojej nazwy to narzędzie nie ma nic wspólnego z linkami przychodzącymi. Dodatek analizuje linki wychodzące na stronie. Podobnie jak wiele innych kontrolerów linków, podświetla wszystkie uszkodzone linki na  czerwono, a aktywne linki na zielono. Może także eksportować wszystkie linki na stronie do pliku CSV lub XLSX, statusem HTTP i atrybutem „rel” w celu dalszej analizy.

W przeciwieństwie do wielu innych kontrolerów uszkodzonych linków, ten pozwala zwiększyć opóźnienie między żądaniami linków w celu spowolnienia analizy strony. Zapobiega to wielu fałszywym trafieniom powodowanym przez ochronę serwera.

Hreflang Tag Checker

Chociaż wiele rozszerzeń wyświetla  dane hreflang , ten dodatek SEO do Chrome jest bardziej zaawansowany, ponieważ przeszukuje tagi hreflang adresu URL, aby sprawdzić, czy posiadają linki zwrotne.

dodatki seo do chrome

Badanie słów kluczowych

Używaj tych rozszerzeń, aby znajdować i badać słowa kluczowe.

SEOStack Keyword Tool

Generuje tysiące pomysłów na słowa kluczowe na podstawie słowa kluczowego, usuwając sugestie auto uzupełniania z Google, Youtube, Bing, Yahoo, Amazon i eBay. Jeśli kiedykolwiek używałeś narzędzia do przesuwania słów kluczowych Keywordsheeter, to zapewne już znasz tę koncepcję. Wszystkie dane można wyeksportować do CSV .

TextOptimizer

TextOptimizer jest narzędziem odgrywającym rolę asystenta pisania. Analizuje wyniki wyszukiwania pod kątem odpowiednich haseł i wyodrębnia „tabele intencji”, aby zasugerować inne słowa, których można użyć w kopii „w celu lepszego dopasowania do oczekiwań wyszukiwarek”. Bardzo przydatny dodatek dla SEO copywriterów.

Keyword Surfer

Narzędzie do badania słów kluczowych i analizy SERP . Udostępnia niesamowitą ilość danych dla darmowego narzędzia: szacunki ruchu na poziomie domeny w wynikach wyszukiwania, liczbę słów kluczowych (zarówno lokalnych, jak i globalnych), sugestie słów kluczowych i liczbę linków zwrotnych na poziomie domeny.

Sprawdzanie rankingu

Używaj tych rozszerzeń, aby monitorować rankingi w SERP.

SEO Search Simulator firmy Nightwatch

Emuluje wyszukiwania Google z dowolnej lokalizacji i sprawdza, czy dany adres URL znajduje się w 100 najlepszych wynikach. Bardzo przydatne, aby zobaczyć, jak różnią się rankingi dla zapytania w różnych częściach świata.

SERPTrends SEO Extension

Śledzi wyszukiwania w Google, Bing i Yahoo. Następnie, jeśli wykonasz to samo wyszukiwanie po jakimś czasie, to pokaże ruchy rankingowe bezpośrednio w SERP. Narzędzie może pokazać również ranking Alexa, pagerank i inne.

Techniczne SEO

Użyj tych rozszerzeń, aby ulepszyć swoją witrynę z technicznego punktu widzenia.

Link Redirect Trace

Odkrywa wszystkie adresy URL w łańcuchu przekierowań, w tym przekierowania 301, 302 i JavaScript. Bardzo przydatny między innymi do znajdowania (i odzyskiwania) utraconego „link juice”.

Inne podobne rozszerzenia: Redirect PathAhrefs SEO Toolbar

Validator AMP

Sprawdza, czy strona ma wersję AMP (Accelerated Mobile Page). Następnie narzędzie uruchamia walidator AMP, aby sprawdzić, czy strona posiada poprawna wersję AMP. Jeśli są jakieś ostrzeżenia lub błędy, wyświetli numer pod ikoną rozszerzenia, a kliknięcie ikony spowoduje wyświetlenie ostrzeżeń i błędów.

OpenLink Structured Data Sniffer

Ujawnia uporządkowane metadane obecne na dowolnej stronie internetowej. Obecnie obsługuje Microdata, RDF / XML , RDFa, JSON-LD , Turtle i POSH.

Inne podobne rozszerzenia: Structured Data Testing Tool

User-Agent Switcher for Chrome

Naśladuje aplikacje klienckie, aby sprawdzić, czy witryna wyświetla się poprawnie w różnych przeglądarkach i systemach operacyjnych.

The Tech SEO — Quick Click Website Audit

Zapewnia wstępnie sformatowane linki (dla bieżącego adresu URL ) do wielu popularnych narzędzi SEO. Rozszerzenie kontroli kliknięć w witrynie Tech SEO to połączenie narzędzi do audytu, które mogą pomóc w analizie własnej lub konkurencyjnej strony internetowej.

View Rendered Source

Niezbędne narzędzie dla tych, którzy pracują ze stronami obsługującymi JavaScript. Porównuje nieprzetworzony kod strony i jego renderowaną wersję. Jako człowiek od SEO możesz na przykład sprawdzić, czy JavaScript zastępuje metatagi.

Link building

Użyj tych rozszerzeń do lepszego wyszukiwania linków, badań i zarządzania.

LinkClump

Pozwala na otwieranie wielu linków na stronie (w nowych zakładkach lub nowych oknach) lub skopiować je do schowka. Oszczędza dużo czasu, zwłaszcza przy wyszukiwaniu linków.

SimilarWeb

Narzędzie sprawdza szacowany ruch, źródła odwiedzin, rankingi słów kluczowych i inne kluczowe statystyki dla dowolnej witryny. Bardzo przydatny do oceny możliwości linków.

Wszystko w jednym

Używaj tych rozszerzeń do różnych zadań SEO. 

Ahrefs SEO Toolbar

Dodatek SEO do Chrome, które zawiera raport SEO na stronie, narzędzie do śledzenia przekierowań, sprawdzania uszkodzonych linków i wyróżniania linków. Użytkownicy Ahrefs uzyskują również dane dotyczące strony, domeny i słowa kluczowego dla odwiedzanych adresów URL i wyników wyszukiwania.

MozBar

Narzędzie pozwala Sprawdzić dane takie jak Domain Authority, Page Authority i Spam Score dla dowolnej strony internetowej. Możesz także przeprowadzać niestandardowe wyszukiwania, sprawdzać problemy na stronie, wyodrębniać Google SERP i wiele więcej.

SEO Minion

Analizator SEO na stronie, narzędzie do sprawdzania uszkodzonych linków, podgląd SERP i symulator lokalizacji Google – wszystko w jednym narzędziu. Posiada wyjątkowa funkcję, która może zaoszczędzić dużo czasu, a mianowicie pozwala porównać Google SERP dla dwóch różnych krajów.

Różne

Używaj tych rozszerzeń do innych losowych zadań SEO, które nie mieszczą się w powyższych kategoriach.

ObservePoint TagDebugger

Audytuj i debuguj problemy z analityką internetową i tagami marketingowymi (np. Google Analytics, Tag Manager itp.) w Twojej witrynie. Sprawdza również zmienne i zdarzenia kliknięć.

Inne podobne rozszerzenia: Event Tracking TrackerTag Assistant (od Google)

gInfinity

Tworzy nieskończone przewijanie wyników wyszukiwania Google. Wystarczy przewinąć w dół strony, a następna strona wyników zostanie automatycznie dodana. 

Scraper

Narzedzie pozwiala skopiować dane z dowolnej strony internetowej za pomocą XPath lub jQuery. Zintegruj z arkuszami Google, aby eksportować dane do arkusza kalkulacyjnego jednym kliknięciem. Możesz skopiować do schowka i wkleić do Excela.

Inne podobne rozszerzenia:  Data Scraper — Easy Web ScrapingXPather

Istnieje wiele dodatków SEO do Chrome, które wspierają funkcje SEO bezpośrednio, ale w tym artykule przedstawione zostały sprawdzone narzędzia, które z pewnością przydadzą się początkującym jak i doświadczonym specjalistom od SEO.  Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Wam znaleźć rozszerzenia, które będą miały znaczący wpływ na produktywność i pozwolą ci zaoszczędzić dużo czasu.

Dodaj komentarz

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial